746-pravo_bar

Právo 8. 1. 2015 Policii jsem uvedl, že mám doklady o původu peněz

* Před Vánoci se objevila informace o tom, že vám policie zabavila hotovost a zlato. Mluvilo se o 30 miliónech.

Je pravda, že se policie při návštěvě u mě doma v říjnu 2013 ptala na hotovost. Finance, které jsem měl doma, jsem jim vydal a také informace o mých finančních účtech jak v Čechách, tak v Rakousku a Německu. Policii jsem také sdělil, že mám řádné doklady o jejich původu.

* Jak jste k penězům vlastně přišel?

Od roku 1991 jsem podnikal v oblasti cestovního ruchu, spolupracovali jsme především s japonskými cestovními kancelářemi. Byli jsme jedním z největších prodejců českého luxusního skla, stříbrných a zlatých šperků, luxusních lustrů a porcelánu. V Karlově ulici jsme provozovali obchodní dům s výše uvedeným sortimentem. Zaměstnávali jsme téměř 100 zaměstnanců, měli obchodní zastoupení v Japonsku s obratem ve stovkách miliónů korun ročně. Provozoval jsem dvě známé restaurace v centru Prahy. Všechny své podnikatelské aktivity jsem v roce 2006, při zvolení starostou, ukončil a firmy prodal. Naše rodina v devadesátých letech restituovala a prodala pozemky u dálnice na Hradec Králové, kde dnes stojí technologické parky. Část financí jsem použil pro zabezpečení chodu firem a rodiny a zbytek uschoval pro okamžik, kdy v politice skončím a budu chtít opět začít podnikat.

* Jste schopen vysvětlení doložit patřičnými dokumenty?

Ano. Policii jsem tyto informace prostřednictvím právníků předal.

* Na začátku loňského října jste byl spolu s dalšími 38 zastupiteli obviněn za údajně nevýhodné prodeje pozemků v Roztylech, Chodově a Hájích.

Celé mi to připadá podivné. Nejdříve v říjnu 2013 přijde policie na úřad městské části a ke mně domů s tím, že jsem získal neoprávněné výhody, protože jsem si za standardní nájemné pronajal řadový rodinný dům v Chodově. Potom se rok nic neděje a přesně po roce, v říjnu 2014, tři dny před komunálními volbami, je obviněno 39 zastupitelů za údajně nevýhodné prodeje pozemků. Jediným důvodem je, že byly špatným způsobem zadány znalecké posudky na ceny uvedených pozemků. Když pominu evidentní možnou neznalost dané problematiky, tak skutečnost, že byly špatně zadány posudky v situaci, kdy zákon vypracování posudků nepožaduje, je skutečně zarážející. Vinu samozřejmě odmítám a trvám na tom, že jsem já i zastupitelé vždy postupovali dle zákona a v zájmu občanů Jižního Města.

* V komunálních volbách jste vedl novou stranu. Přestože působila na politickém spektru velmi krátce, získala strana Jižní Město – náš domov necelých sedm procent, a ODS, kde jste ukončil členství na jaře 2014, pět.

Na tak krátkou působnost této strany to byly vcelku dobré výsledky. Co se týče ODS, odešel jsem z ní především pro názorové neshody s pražským vedením. Přesto mám za to, že vedení radnice Prahy 11 v minulém volebním období v čele s ODS udělalo spoustu dobrých projektů ve prospěch občanů této aglomerace. Trvám na tom, že jsme za posledních osm let zásadně zlepšili občanskou vybavenost Jižního Města a zlepšili život našich občanů: zregenerovali jsme mateřské a základní školy, rozšířili nabídku zdravotnických služeb, vybudovali jsme nové sídlo pro městskou policii a nový domov seniorů. V neposlední řadě jsme vybudovali velký sportovní areál Jedenáctka VS, jehož součástí je i mnoho let slibovaný plavecký bazén.

* Co plánujete dál?

V současné době jsem opoziční zastupitel v Praze 11. Je zřejmé, že současná koalice, „koalice negace“, vedená starostou Štylerem, nebude schopna pokračovat v rozvoji Jižního Města, nebude schopna budovat nové mateřské školy, nová sportoviště, nová hřiště, atd. Politika založená pouze na negaci nemůže přinést nic dobrého.

 

Dalibor Mlejnský

Přidal:

Dalibor Mlejnský
Mgr. Dalibor Mlejnský - zastupitel MČ Praha 11.

Dalibor Mlejnský

Copyright © 2014 - Dalibor Mlejnský

Zpět na začátek