Untitled-2a

Zářijové otázky pro starostu

Na stránkách Prahy 11 jsem četl o parkovací věži pro kola. Nebylo by lepší místo ní vybudovat další cyklostezky?

Parkovací věž Praha 11 zatím nestaví, jde o záměr, kdy hodnotíme, nakolik o ni občané Jižního Města stojí a nakolik by ji využívali. K otázce cyklostezek: Praha 11 dlouhodobě podporuje cyklistiku, ale stavět cyklostezky a cyklotrasy není jednoduché. V řadě případů se musíme vypořádávat s komplikovanými nebo nedořešenými vlastnickými vztahy k pozemkům, kudy mají vést. Je to náročné, zejména časově. Pro milovníky cyklistiky však mám dobrou zprávu: v nejbližší době budou mít k dispozici cyklostezku podél Košíkovského potoka u nového sportovně rekreačního areálu Jedenáctka VS.

Všimla jsem si, že u parkoviště u Jedenáctky VS pracuje technika. Co tam bude?

V ulici Mírového hnutí se připravuje nový park s piknikovým prostorem, hotový by měl být do konce října. Začíná taká oprava školy Ke Kateřinkám, zateplení druhé poloviny MŠ Vejvanovského, budování haly pro stolní tenis v bývalé kotelně v Brynelově ulici atd. Na Jižním Městě se pracuje po celý rok, včetně prázdnin. Nakonec, co se udělalo za poslední roky, kolik máme opravených škol a školek, nových hřišť a sportovišť, je zřejmé z publikace Proměny, kterou občané Jižního Města již znají.

Kdy bude dokončen zoopark?

Nyní jednáme se společností, která má areál ve výpůjčce. Navrhla, že by budování dokončila na vlastní náklady, což považujeme za velmi vstřícné gesto a jednáme o podmínkách další výpůjčky plochy.

Dalibor Mlejnský

Přidal:

Dalibor Mlejnský
Mgr. Dalibor Mlejnský - zastupitel MČ Praha 11.

Dalibor Mlejnský

Copyright © 2014 - Dalibor Mlejnský

Zpět na začátek