Příchod Jara na Gizele

V sobotu 28. 3. jsme na srubu Gizela v Kunratickém lese, stejně jako každý rok, slavili příchod tolik očekávaného jara. Součástí odpoledne byly vědomostní soutěže nejen pro děti, ale také pro rodiče. Každý soutěžící dostal hezkou hračku, limonádu a buřt k opékání na ohni. Dospělí si mohli pochutnat na zabijačkových specialitách a dobrém pivu. Jelikož se vydařilo počasí, sešlo se nás více jak 300. Prostě parádní jarní odpoledne. Už se všichni těšíme na čarodějnice, které se na Gizele budou pálit již po čtrnácté. Přijďte, těšíme se na vás. Parta nadšenců z Gizely

Hasičský bál

3. 10. 2014 Sbor dobrovolných hasičů na Praze 11 slaví letos 120. výročí od založení svého sboru na Chodově. Při této příležitosti byla obnovena tradice hasišských bálů, a tak se v pátek v prostorech Jihoměstského pivovaru uskutečnil „Výroční hasičský bál“, ze kterého se doufám stane tradice a budeme se na bále potkávat každý rok.

Cross Cup 2014

3. 10. 20 let se již pořádá přespolní běh Cross Cup. Letošní ročník se opět uskutečnil v Centrálním parku. Jsem velmi rád, že se tyto akce staly součástí života na Jižním Městě, kde si děti mohou společně zasportovat. Jeden ze závodů jsem měl možnost odstartovat.

Sportovní odpoledne

27. 9. 2014 Po celé dnešní odpoledne jsme si mohli užít sportovní odpoledne na parkovišti u Jedenáctky VS. Hlavním bodem programu Ball Garden byl turnaj ve streetballu 3x3, kde se na druhém místě umístil tým z Jižního Města SPS Prague Jižák. Mezi turnaji byly k vidění různé exhibice. Dvou z nich jsem se stal součástí, a to konkrétně u Honzy Webera, který si nahradil footbag mým mobilním telefonem a poté přese mě skákaly děti z APDT – parkour a freerun teamu. Byl to velice příjemný den a návštěvníci se mohli seznámit i s našimi kandidáty ze strany Jižní Město – náš domov.

Plavecké závody ZŠ

26. 9. Plavecké závody základních škol se dnes poprvé konaly v bazénové části areálu Jedenáctka VS. Jsem rád, že děti mohly soutěžit na domácí půdě. Všem zúčastněným jsem pogratuloval k vynikajícím výkonům a výhercům předal medaile a poháry.

Ceny Prahy 11

24. 9. 2014 V žádné době by se nemělo zapomínat na lidi, kteří posouvají společnost k vyšším hodnotám, ke kultivovanosti a porozumění. V té dnešní je potřeba projevu zasloužené úcty možná ještě vyšší než jindy. Jsem velmi rád, že na Praze 11 žije velká řada těch, kteří si zaslouží získat Ceny Prahy 11 a Čestná občanství. Ve středu 24. 9. jsme těmto jihoměšťanům tyto ceny předali. Zároveň jsme společně s ředitelem Městské policie Praha 11 Petrem Schejbalem a velitelem MSDH Chodov Jiřím Košárkem předali vyznamenání strážníkům Městské policie Praha 11 a hasičům ze sboru dobrovolných hasičů Prahy 11.

Pivní slavnosti - druhý den

20. 9. 2014 Druhý den Pivních slavností Jižního Města provázel déšť, ale jsem rád, že se jihoměšťané nezalekli a dorazili si užít příjemný den. Déšť ustal těsně před dnešním vrcholem slavností a to koncertem Josefa Laufera. Návštěvníci, kteří si zakoupili pět a více piv, se mohli zapojit do soutěže o žetony na tři, pět a deset piv. S Vlastou Korcem jsem vylosoval celkem devět výherců.

Fotbal na Mikulce

19. 9. 2014 Na fotbalovém hřišti při ZŠ Mikulova se dnes v rámci oslav narozenin Prahy 11 odehrály malé turnaje. V první řadě nešlo o to, kdo vyhraje, ale o to, aby si zasportovaly děti. Svůj první zápas v historii odehráli i nejmenší fotbalisti z FK Dukla Jižní Město a já měl tu čest jim tento zápas pískat. Dále si zahráli o kousek starší žáci z FK Dukla Jižní Město proti týmu Kunratic. Na závěr odpoledne si odehráli turnaj i tatínci, trenéři FK Dukla Jižní Město a strážníci z Městské policie Jižní Město. Medaile a poháry jsem spolu s fotbalovým útočníkem Luďkem Zelenkou předal v rámci pivních slavností v Centrálním parku u metra Opatov.

Atletika pro děti

19. 9. 2014 Již tradiční olympiáda základních škol z Jižního Města se konala i letos v rámci oslav narozenin Jižního Města. Děti druhých až čtvrtých ročníků si zasoutěžily v několika disciplínách a poté si zatančily a zazpívaly. Poháry a medaile jsem jim předal společně s ředitelem ZŠ Donovalská Pavlem Dittrichem.

Mendelánkování

19. 9. 2014 Předškoláci si dnes zasportovali, zatančili a pobavili se na 11. ročníku Mendelánkování v areálu ZŠ Mendelova. Dětem jsem přišel popřát hodně zábavy a donesl jsem jim košík sladkostí.

Autogramiáda Marie Formáčkové

18. 9. 2014 Dalším programem v oslavách narozenin Jižního Města byla autogramiáda spisovatelky Marie Formáčkové. Jsem velice rád, že paní Formáčková přijala naše pozvání a strávila s námi příjemné odpoledne ve stravovacím centru Křejpského. V rámci tohoto odpoledne proběhl také první prodej vstupenek do bazénu Jedenáctka VS pro seniory z Jižního Města za 11 korun. Zájem předčil všechna očekávání.

Den životního prostředí

18. 9. 2014 V Centrálním parku u Komunitního centra jsem dnes strávil dopoledne s dětmi z mateřských školek na Dnu životního prostředí. Byl pro ně připraven bohatý program - zpěvák Vlasta Korec, skákací hrad, trampolína, přírodovědná expozice, soutěže a další bohatý program.

Vítání občánků 17. 9. 2014

Jsem velice rád, že i přes komplikace přijetím zákona o základních registrech, díky kterému nemá již MČ Praha 11 možnost využívat informací pro oslovení rodičů nově narozených dětí pro jejich přivítání mezi nové občany Městské části Praha 11, stále vítáme velké množství občánků. Tak tomu bylo i dnes, kdy jsem v Chodovské tvrzi přívítal téměř 20 nových občánků.

Pozvánka k oslavám narozenin Jižního Města

18. 9. V ulicích Jižního Města jsem dnes zahájil oslavy 38. narozenin Prahy 11 a to růžovými gerberami. Ženám a dívkám se květiny líbily a měly z nich radost.

Plavecké kurzy pro mateřské školky

15. 9. 2014 MČ Praha 11 ve spolupráci s Jihoměstkou majetkovou zajistila dopravu pro naše nejmenší do bazénu Jedenáctka VS tam i zpět. Dnes měly děti premiéru, a tak jsem je doprovodil na jejich první lekci.

Sliby se mají plnit

15. 9. 2014 Protože jsem 1. září prvňáčkům ze Základní školy Květnového vítězství slíbil, že se o ně budu tak trochu starat, připravil jsem jim dnes překvapení. První hodinu jsme je navštívili s Martinem Dejdarem. Překvapeny byly nejen děti, ale i paní učitelky. Rozhodně jim však Martin Dejdar udělal radost.

Jedenáctka VS otevřena!

24. 6. 2014 V průběhu dnešního dopoledne byl slavnostně otevřen sportovně rekreační areál Jedenáctka VS v ulici Mírového hnutí. Během otevření vystoupil i zpěvák Vlasta Korec, který se se mnou vsadil, že když mě porazí ve hře kámen, nůžky, papír skočím do bazénu jako první. Naštěstí jsem neprohrál, a tak do plaveckého bazénu skočil jako první právě Vlasta. Před otevřením jsem dětem rozdal nafukovací balóny. Těším se, až se o víkendu půjdu s dětmi do bazénu vykoupat.

Vítání občánků 18. 6. 2014

Dnes jsem naposledy před prázdninami přivítal nové občánky Jižního Města. Občánkům jsem daroval plyšovou hračku a bryndáček, maminkám kytičku a poukaz na cvičení maminek s dětmi. Tatínci dostali na památku diplom. Těším se na nové občánky Jižního Města opět v září.

Školáci z MŠ Stachova

S dětmi jsem v úterý 17. 6. strávil i odpoledne. Se svou školkou se loučili předškoláci v MŠ Stachova. Dětem jsem popřál vše nejlepší v nové škole a aby se jim tam líbilo. Paní ředitelce jsem za její práci jako poděkování předal květinu.

Výstava „Babička, dědeček a já“

17. 6. 2014 Dnes jsem navštívil výstavu dětských kreseb na téma „Babička, dědeček a já“ v Domě s pečovatelskou službou v Šalounově ulici. Jestli budete mít chvilku času, navštivte ji. Nechtělo se ani věřit, co všechno děti svými obrázky řeknou. S ředitelem Jihoměstské sociální, a. s. Janem Gabrielem jsme si vyzkoušeli malování, děti nám u něj asistovaly a radily.

Vítání občánků 11. 6. 2014

Dnes jsem v Chodovské tvrzi tradičně přivítal nové občánky Jižního Města. I přes velké teploty byla účast veliká. Přivítal jsem téměř 30 občánků.

Pasování předškoláků

Ve středu 11. 6. jsem společně s paní ředitelkou MŠ Mírového hnutí Hanou Lisecovou-Zimovou dřevěným mečem pasoval předškoláky na školáky. Mimo pasování mečem dostaly děti šerpu a čítanku.

Country zahrada v MŠ Drabíkova

10. 6. 2014 Tak jako každý rok i letos jsem navštívil zahradní slavnost „Country zahrada“ v Mateřské škole Drabíkova. Celým odpolednem se nesla velice příjemná atmosféra a zábava, kterou dotvořila i zpěvačka Heidi Janků, která přislíbila, že přijde mezi děti i na příští, již 19. ročník.

Noví školáci z MŠ Modletická

9. 6. 2014 Dnes jsem navštívil předškoláky v Mateřské škole Modletická, kteří byli slavnostně pasováni na školáky.

ZŠ Ke Katřinkám slaví

Jubileum 35 let slaví v tomto roce ZŠ Ke Kateřinkám. K tomuto výročí se konal i průvod žáků základní školy v čele s bubeníky Jižním Městem. Svou zastávku měli i na Sportovních hrách seniorů, kde jsem paní ředitelce Blance Janečkové předal finanční dar ve výši 35 000 Kč.

Mistorovství republiky mladších žákyň ve volejbale

V neděli 1. 6. jsem měl tu čest předat ceny vítězům a zúčastněným týmům volejbalového Mistrovství republiky mladších žákyň. Jsem velice rád, že i na Jižním Městě máme volejbalový tým, který dosahuje velice dobrých výsledků. Hráčky z SKŠ ZŠ Mikulova se na mistrovství republiky umístily na krásném čtvrtém místě.

Sportovní odpoledne v MŠ Blatenská

V MŠ Blatenská se uskutečnilo balónkové sportovní odpoledne. Před samotnými sportovními výkony v jednotlivých disciplínách předvedly děti stepařské vystoupení. Po nich následovaly mažoretky. A protože děti mají v neděli svátek, přinesl jsem nejen vystupujícím, ale všem dětem, které přišly soutěžit, bonbony. Bylo to velice příjemné odpoledne a těším se na další.

Vítání občánků

Ve středu 28. 5. jsem v Chodovské tvrzi přivítal téměř 30 dalších občánků Jižního Města. Dnešní vítání pro mne bylo výjimečné a to z toho důvodu, že jsem přivítal i syna své neteře. Těším se na setkání se všemi rodiči v parku při procházce s kočárkem.

Vše nejlepší dětem z Vejvanovského

28. 5. 2014 Dětem z mateřské školky Vejvanovského, které měly v úterý vystoupení v KC Zahrada, jsem k Mezinárodnímu dni dětí poslal sladkosti, aby se jim vystoupení povedlo.

Den dětí

27. 5. 2014 V úterý jsem navštívil děti v Mateřské škole Mírového hnutí a popřál jim k Mezinárodnímu dni dětí.

Olmypiáda mateřských školek

21. 5. 2014 V areálu ZŠ Donovalská uskutečnily již 8. sportovní hry dětí MČ Praha 11. V dopoledním souboji o medaile se utkalo celkem 14 mateřských školek. Celé dopoledne se velice povedlo. Společně s Pavlem Dittrichem a Jiřím Fauskem jsem zúčastněným a výhercům předal ceny a upomínkové předměty.

Vítání občánků

Ve středu 21. 5. jsem v Chodovské tvrzi přivítal nové občánky Jižního Města. Občánkům jsem daroval plyšovou hračku, tatínkům diplom a maminky ode mne dostaly květinu a poukaz na cvičení s dětmi.

HC Háje

V neděli 18. 5. jsem za MČ Praha 11 slavnostně předal k užívání nový povrch házenkářského hřiště HC Háje. Na památku jsem od současné reprezentantky ČR v házené a bývalé hráčky HC Háje Jany Knedlíkové dostal dres. Spolu jsme pak zahájili zápas v házené. Chtěl bych poděkovat touto cestou všem, kteří se zasazují a starají o házenou na Jižním Městě.

Nové posily FK Dukla

14. 5. 2014 FK Dukla pořádala dnes na Schulhoffce nábor „dukláčků“ do svých řad. Přišel jsem se podívat na to, jak jim to jde a zároveň jsem si s nimi i s Petrem Sýkorou zakopal.

Den Matek

11. 5. 2014 V neděli jsem popřál maminkám k jejich svátku. Maminky byly úžasné a beze sporu jim patří poděkování za lásku a péči o děti.

Orientační běh

1. 5. 2014 Rád jsem převzal patronaci nad orienťákem na Jižním Městě. Byla tam bezvadná atmosféra.

TOP 12 stolních tenistů na Jižním Městě

27. 4. 2014 Dopoledne v neděli sem zahájil kontrolní turnaj TOP 12 hráčů a hráček v České republice ve stolním tenise v kategorii dorost společně s vrchním rozhodčím turnaje Jiřím Fauskou, kterému děkuji za dlouhodobou podporu stolního tenisu na Jižním Městě.

Dobrovolní hasiči slaví 120 let

27. 4. 2014 Letos je tomu 120 let od vzniku Sboru dobrovolných hasičů na Praze 11. Jednotky dobrovolných hasičů si velice vážím a za jejich práci jim velice děkuji. O skvělé práci dobrovolných hasičů mluví také velké množství děkovných dopisů, které dostávám. Dnes odpoledne mohli nejen Jihoměšťané s hasiči oslavit v areálu Modré školy jejich výročí.

Vítání občánků

23. 4. 2014 Středeční dopoledne patří na Jižním Městě tradičně novým občánkům. Dnes tomu nebylo jinak a tak jsem přivítal téměř dalších 20 nových občánků. Maminky dostaly ode mě květinu a děti bryndáček a plyšovou hračku.

Vítání Velikonoc

16. 4. 2014 V Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy mohli Jihoměšťané s dětmi přivítat Velikonoce. Během celého dne byly pro děti připraveny atrakce jako například pletení pomlázky, skákací hrad, soutěže a další program. Dopoledne jsem spolu s Vlastou Korcem předal ceny vítězům soutěže „O nejkrásnější velikonoční kraslici“, ve které se jihoměstské školy a školky umisťují pravidelně na předních příčkách. Celý den se v Centrálním parku povedl.

Vítání občánků

16. 4. 2014 Během dnešního dopoledne jsem v Chodovské tvrzi přivítal dvacet občánků. Dnešní vítání bylo významné tím, že jsem přivítal v letošním roce stého občánka.

Vítání občánků

Ve středu 9. dubna jsem v Chodovské tvrzi přivítal dalších téměř 30 dětí. Každému z občánků jsem daroval plyšovou hračku, bryndáček a pamětní diplom. Každá z maminek ode mě dostala květinu.

Zkouška v Jedenáctka VS

2. 4. 2014 proběhla ve sportovní hale areálu Jedenáctka VS zkouška protipožárních systémů. Test dopadl na výbornou. Všechny systémy fungovaly přesně tak, jak měly.

Vítání občánků

2. 4. 2014 Ve středu jsem přivítal další občánky Jižního Města. Počet občánků byl téměř rekordní. Přivítal jsem téměř 30 dětí. Bylo to velice příjemné setkání a těším se na další shledání s rodiči.

Děti na Julisce

26. 3. 2014 MČ Praha 11 ve spolupráci s FK Dukla vypravila téměř 300 dětí na čtvrtfinálový zápas Poháru České pošty mezi Duklou Praha a Spartou Praha. Kromě zápasu děti navštívily i zázemí stadionu. Před začátkem zápasu se děti vyřádily na tréninkové ploše. Neodolal jsem ani já a vystřelil jsem si na branku taky, čímž jsem se vrátil do mládí, kdy jsem za Duklu hrál

ZŠ K Milíčovu

26. 3. 2014 Další část komplexní rekonstrukce byla dnes dokončena na největší základní škole na Jižním Městě, ZŠ K Milíčovu, kterou navštěvuje 1400 dětí. Součástí prací byla kromě zateplení pavilonu také rekonstrukce varny s jídelnou. Kvůli bezpečnosti školáků bylo nezbytné například odstranit stavební materiál s obsahem azbestu v lehkém obvodovém plášti pětipodlažních pavilonů A1 a A2.

Vítání prvních občánků Jižního Města

Ve středu 26. 3. jsem v Chodovské tvrzi přivítal první občánky Jižního Města letošního roku. Oba dva kluci Mikuláš Diviš a Tom Bednář se narodili ve stejný den, 2. ledna 2014. Daroval jsem jim oblečení, plenky a plyšového medvěda, maminky dostaly kytičku.

Maškarní zábava Křejpského

19. 3 2014 Dnes jsem se zúčastnil maškarní zábavy ve Stravovacím středisku Křejpského, která se konala pro seniory Jižního Města. Součástí setkání byla i debata se mnou. Senioři se v diskusi zajímali především o areál Jedenáctka VS. Po diskusi jsem předal kosmetický balíček za nejlepší maškarní masku. Po vyhodnocení soutěže jsem si zatančil na písničky kapely Žaludi. Bylo to velice příjemné odpoledne a těším se na další setkání se seniory. Každému ze seniorů jsem jako dárek donesl balení kávy.

Tenisový turnaj „O pohár Jižního Města“

15. 3. 2014 V sobotu se uskutečnil tenisový turnaj ČTS v kategorii Baby tenis, který pořádal Tenisový klub Praha – Jižní Město, „O pohár Jižního Města“. Na úvodu turnaje jsem vylosoval startovní pořadí a pro vítěze jsem za zasloužený výkon přinesl sladkou odměnu v podobě dortu.

Vítání občánků

12. 3. 2014 Dnes jsem v Chodovské tvzi přivítal téměř 20 nových občánků Jižního Města, mezi kterými byla dokonce i dvojčata.

Vítání občánků

6. 3. 2014 Vítání občánků se uskutečnilo i tento týden (6. 3.). Během tří hodin jsem přivítal téměř 20 dalších občánků našeho Jižního Města.

Vítání občánků

26. 2. 2014 Ve středu se v Chodovské tvrzi uskutečnilo první vítání občánků letošního roku. Během dopoledne jsem přivítal na Jižním Městě téměř 30 nových občánků. Každý z nich si odnesl plyšovou hračku a maminky kytičku a malou pozornost.

Domov seniorů v Šalounově ulici

10. 2. 2014 Dnes jsem slavnostně otevřel zrekonstuovaný kabát domova seniorů v Šalounově ulici. Dělalo se celkové zateplení obvodového pláště, měnili jsme střešní krytinu a opravovali lodžie. Rekonstrukce budovy v Šalounově ulici je jednou z mnoha akcí, kterou děláme už téměř osm let z původního sídlištního komplexu na okraji Prahy příjemné město, se vším, co k tomu pojmu patří.

Pololetní vysvědčení v ZŠ Campanus

30. 1. 2014 Jak jsem prvňáčkům slíbil při jejich záhájení školního roku, tak jsem je dnes navštívil při předávání pololetního vysvědčení. Navštívil jsem 6 tříd se 150 dětmi a podle paní učitelek jsou všechny děti v ZŠ Campanus hodné a až na světlé výjimky mají všichni jedničky. Za vysvědčení jsem jim donesl malé dárky v podobě sladkostí.

Zápis do první třídy

23. 1. 2014 Včera odpoledne jsem navštívil ZŠ Pošepného náměstí, abych se podíval, jak si předškoláci vedou při zápisu do první třídy.

Regenerace Jižního Města

22. 1. 2014 I v roce 2014 pokračuje Městská část Praha 11 v projektu Jižní město – město pro život (www.mestoprozivot.cz). Nejčastějším požadavkem je budování takzvaných přešlapů, tedy zpevněných cest, jimiž si lidé zkracují cestu k zastávkám MHD, do obchodu či lékaři, likvidace nefunkčních betonových prvků z doby vzniku lokality a zkrášlování vnitrobloků.

Otevření MŠ V Benátkách

14. 1. 2014 K dnešnímu dni se nám podařilo snížit deficit míst v mateřských školách na nulu. To znamená, že každý předškolák z Jižního Města může chodit do mateřské školy. Celkem se tedy Praze 11 podařilo vybudovat více než 1000 míst v mateřských školách.

Vánoce na Jižním Městě

19. 12. 2013 Dnes po celý den mohli obyvatelé Jižního Města oslavit Vánoce v Centrálním parku. V dopolední části jsem společně s Vlastou Korcem předal dětem z mateřských školek čokoládové čerty a mikuláše. Po té přišlo na řadu předání cen celorepublikové soutěže o Nejkrásnější vánoční ozdobu.

Regenerace ZŠ Mikulova

27. 11. 2013 ZŠ Mikulova je jednou z posledních základních škol na Jižním Městě, která se dočkala regenerace. V tomto případě se jednalo o regeneraci tělocvičen. Mysleli jsme nejen na úspory, kterých škola dosáhne zateplením obvodového pláště tělocvičen a jejich střech, ale také na bezpečí dětí i ochranu majetku školy.

Vítání občánků

13. 11. 2013 Dnes jsem v Chodovské tvrzi přivítal téměř 30 nových občánků Jižního Města.

Ceny Prahy 11

6. 11. 2013 Městská část Praha 11 ocenila ve středu večer děti i dospělé, kteří v letošním roce nejvýznamněji reprezentovali Jižní Město. V důstojném prostředí Brožíkovy síně ve Staroměstské radnici dostali medaile a pamětní listy. O hudbu se postarali žáci Základní umělecké školy Jižní Město. Žijeme v době, kdy se úspěch a prospěšnost hodnotí zejména ekonomickými měřítky. Lidé, kteří obohacují veřejný život nesmírně důležitými, ale neměřitelnými skutky, by mohli získat pocit, že jejich snažení nemá smysl. Opak je pravdou. Kvalitu života zvyšují zejména činy, jimiž obohacujeme druhé.

Regenerace Jižního Města

30. 9. 2013 elkem jeden milión korun bylo rozděleno mezi deset domů v pátém ročníku soutěže Regenerace Jižního Města v rámci Dnů Prahy 11. Soutěž je v podstatě naše poděkování lidem v Jižním Městě, že se podílejí na stálém zlepšování vzhledu svého okolí a není jim lhostejné ani životní prostředí.

Novinky v ZŠ Květnového vítězství

26. 9. 2013 V ZŠ Květnového vítězství 1554 jsem dnes spolu s panem ředitelem Mgr. Pavlem Kopečným slavnostně otevřel nové vstupní prostory, ve kterých se nachází nové šatní skříňky pro žáky. Po slavnostním otevření následovalo „tričkování“ prvňáčků deváťáky. Na závěr oficiální části jsem s panem ředitelem uvedl do učitelského sboru nové paní učitelky.

Závěr oslav 37. narozenin Jižního Města – Den pro celou rodinu

22. 9. 2013 Dnes v Centrálním parku u stanice metra Opatov proběhl závěrečný den oslav 37. narozenin Jižního Města. Pro návštěvníky byly připraveny ukázky techniky a vybavení Integrovaného záchranného systému. Na podiu vystoupily talentované skupiny Live Band z Jižního Města a Marimba Live Drums. Odpoledne vystoupil na mé pozvání zpěvák Petr Kolář.

Pivní slavnosti

21. 9. 2013 Dnes druhým dnem pokračovaly pivní slavnosti v Centrálním parku u stanice metra Opatov.

Folklorní festival

21. 9. 2013 V Centrálním parku u stanice metra Opatov se dnes konal již 16. ročník mezinárodního folklorního festivalu, kterého se zúčastnili soubory z Čech, Slovenska, Maďarska a dalších států.

Gymnastika do škol

21. 9. 2013 Dnes jsem v rámci oslav 37. narozenin předal šeky zástupcům devíti škol Jižního Města. Každá ze škol získala 50 000 korun. Sport je pro děti velmi důležitý. Nejen, že získají fyzickou kondici a kamarády, ale také se připravují pro život.

FK Dukla miniturnaj

20. 9. 2013 V rámci oslav 37. narozenin Jižního Města proběhl v ZŠ Mikulova turnaj o „můj pohár“ , tedy o pohár starosty.

Mendelkování

20. 9. 2013 Tradičně se i letos usktečnilo Mendelkování, do kterého se přihlásilo téměř 750 předškoláků. O předškoláky se celou dobu starali školáci ze ZŠ Mendelova, kteří je provázeli po jednotlivých sportovních či tanečních stanovištích, kde předškoláci plnili dané úkoly.

Atletika pro děti

20. 9. 2013 Ve štafetovém běhu, hodu raketkou do dálky, běhu přes překážky a skoku z místa soutěžili v pátek dopoledne školáci ze 2. až 4. tříd základních škol Jižního Města v areálu ZŠ Donovalskáesítky malých sportovců měřily síly po celé dopoledne, aby si každý z nich odnesl diplom, ti nejlepší pak poháry a medaile.

Odpoledne na Vlachovce

19. 9. 2013 Jihoměstská sociální a. s. dnes v rámci oslav narozenin Jižního Města uspořádala odpoledne pro jihoměstské seniory na Vlachovce.

Den životního prostředí

19. 9. 2013 Dnes jsem se zúčastnil dopolední části Dne životního prostředí v Centrálním partu u Komunitního centra Matky Terezy, který byl spojený s vyhodnocením soutěže O nejvtipnějšího maskota bazénu. Na prvním místě se umístila v kategorii kolektivů Mateřská škola Mírového hnutí s maskotem chobotnice.

Jižní Město plné květin

12. 9. 2013 Dnes jsem rozdával květiny na Jižním Městě. Je to má pozvánka především pro ženy na oslavy Dnů Prahy 11. Doufám, že se jim růžové gerbery ráno líbily.

Jihoměstské loučení s prázdninami

9. 9. 2013 Během dnešního odpoledne si mohly děti v Centrálním parku zajezdit na koni či poníkovi, zaskákat si ve skákacích hradech, vyzkoušet obří nafukovací trampolínu a další atrakce. Za návštěvu každé z atrakcí získali razítko do kartičky. Po nasbírání všech razítek byly děti zařazeny do slosování o poukaz na aerobic, o koloběžku a další ceny.

Vernisáž výstavy v KC Zahrada

9. 9. Dnes jsem otevřel výstavu kreseb dětí a výtvarných prací seniorů v KC Zahrada. Teď tiše přemýšlím o tom, jak mě nyní vidí moje děti a jak mě budou svýma očima vidět za pár let. Každý jednou zestárneme a je fajn, že děti si dnes se seniory rozumí.

Otevření detašovaného pracoviště MŠ Stachova

2. 9. 2013 Dnes jsem spolu s rodiči a dětmi slavnostně otevřel detašované pracoviště Mateřské školy Stachova ve střední škole v Schulhoffově ulici, díky kterému se zvýší kapacita o 106 míst pro předškoláky.

ZŠ Campanus zahájení školního roku

2. 9. 2013 Dnes jsem spolu s paní ředitelkou ZŠ Campanus Mgr. Lenkou Derkovou přivítal více jak 160 dětí v jejich prvních třídách.

ZŠ Pošepného náměstí konec roku

27. 6. 2013 ZŠ Pošepného náměstí navštěvuji pravidelně a ani na konci roku jsem nezapomněl dětem dát dárky k vysvědčení a popřát jim hezké prázdniny na Praze 11.

Rozloučení s deváťáky

27. 6. 2013 Dnes jsem se rozloučil se žáky devátých ročníků základních škol. Dětem jsem připomněl, že definitivně opouštějí bezpečné dětství a vydávají se na cestu k dospělosti. Byl bych rád, kdyby nezapomněly, kde se naučily většinu věcí, které pro život budou potřebovat a kde mají kořeny.

Cyklozvonění 2013

13. 6. 2013 Program oslav narozenin Jižního Města patřil v soboru cyklistice. Stovky cyklistů se sešli v sobotu ráno u stanice metra Opatov, aby se přesvědčili, že i Prahu lze projet na kole. Hlavním pořadatelem letošního ročníku Pražského cyklozvonění byla Městská část Praha 11a na organizaci se spolupodílelo dalších 12 městských částí a obcí

Policejní akce

10. 6. 2013 Od 10. do 14. 6. 2013 se uskutečnila preventivně – dopravní akce ve spolupráci s Policií ČR. Žáci z vybraných jihoměstských škol a dopravní policisté kontrolovali řidiče ve vybraných lokalitách Prahy 11.

ZŠ Pošepného Den Dětí

31. 5 2013 V rámci oslavy svátku Dne dětí jsem nezapomněl navštívit děti v ZŠ Pošepného náměstí, kterým jsem přinesl plný koš sladkostí.

FK DUKLA JM nábor a otevření nových prostor

16. 5. 2013 Partnerský klub FK DUKLA Jižní Město, pořádala svůj již čtvrtý nábor od svého vzniku a při příležitosti této akce byly otevřeny i nové tréninkové prostory, ohraničená minihřiště neboli tréninkové klece, které zde nechala vybudovat FK DUKLA Praha.

Den matek

10. 5. 2013 Spolu se studenty jsem rozdal téměř 500 gerber v ulicích Jižního Města maminkám k jejich svátku. Ještě jednou všechno nejlepší!

Dalibor Mlejnský

Copyright © 2014 - Dalibor Mlejnský

Zpět na začátek