18033109_777190475777496_2220946969382019785_n

Jižní Město je baštou českého florbalu

Ženy FK Jižní Město a muži Florbal Chodov získali v tzv.Superfinále tituly mistrů republiky, čímž potvrdili dominanci jihoměstského florbalu v rámci celého Česka (ženy Florbal Chodov obsadily 3.místo). Další velké úspěchy slaví ve školských kategoriích také ZŠ Campanus.

Za těmito úspěchy se především skrývá nezměrné úsilí všech hráčů, trenérů, ale i pedagogů, kteří se starají a vychovávají mladé florbalisty v základních školách a oddílech a vytvářejí tak kvalitní a širokou základnu pro uvedené úspěchy v seniorských kategoriích.

Dovolím si tvrdit, že dalším důležitým faktorem současného úspěšného stavu jihoměstského florbalu je skutečnost, že na Jižním Městě byly v minulosti postaveny dvě sportovní (florbalové) haly.

Sportovní hala Květnového vítězství v roce 2009 a sportovní hala “Jedenáctka VS” v roce 2014 nabídly florbalistům moderní zázemí a dostečnou kapacitu pro úspěšný rozvoj tohoto sportu. Od roku 2014 je také připraven projekt další florbalové haly při ZŠ Campanus, bohužel realizace vázne.

Z pozice starosty jsem florbal vždy maximálně podporoval a jsem rád, že i tato podpora přispěla ke zdárnému rozvoji a velkým úspěchům. Všem jihoměstským florbalistům blahopřeji a přeji další úspěchy a především radost z pohybu.

Dalibor Mlejnský (JM-ND)

Foto Český florbal.

Dalibor Mlejnský

Přidal:

Dalibor Mlejnský
Mgr. Dalibor Mlejnský - zastupitel MČ Praha 11.

Dalibor Mlejnský

Copyright © 2014 - Dalibor Mlejnský

Zpět na začátek